Vasila Kupala 2014 Конкурс українських гумористичних мініатюр

Положення про щорічний конкурс авторів та виконавців українських гумористичних мініатюр "Василя Купала"
Додаток

до рішення засідання правління «Василя Купала»

від 15.03. 2013 №2

 

 

 

1. Загальні положення

 

1.1. Конкурс "Василя Купала" спрямований на збереження історичної спадщини, розвиток та популяризацію української культури, традицій, обрядів, поєднання в творчості традиційного та сучасного гумору, подальшого розвитку і розкриття творчих здібностей молодих авторів і виконавців гумористичного жанру.

1.2. Мета конкурсу - привернення уваги до розвитку українського самодіяльного мистецтва у жанрі гумору, відтворення та популяризації народних звичаїв, традицій та обрядів, сприяння розширенню мистецького художнього світогляду учасників, збагачення їх духовності, пошуку і підтримки здібних, обдарованих особистостей, встановлення тісних творчих стосунків між аматорами та професійними митцями.

 

2. Автори символи та організатори конкурсу

 

2.1. Автором конкурсу «Василя Купала» є благодійна організація «Василя Купала» та ряд людей, які внесли першоджерельні проектні думки в створення конкурсу: Василь Юдов, Сергій Яжло, Михайло Давиденко, Михайло Самойлов, Сергій Овчаренко, Сергій Пронь, Юрій Волянський.

2.2. Символом та логотипом конкурсу «Василя Купала» є зображення артистичного лелеки на фоні двох світил – сонця і місяця у вигляді вісімки.

2.3. Гімном конкурсу «Василя Купала» визначається музичний твір «Сонце жаре», автором якого є Роберт Голованенко, слова Роберта Голованенка  за спільною ідеєю з Василем Юдовим.

2.4. Головна нагорода «Золотий ґудзик» щорічного конкурсу українських гумористичних мініатюр «Василя Купала» обов’язково виготовляється із натурального золота у вигляді ґудзика-смайлика, розробленого Віктором Вінічуком. До нагороди додається сертифікат-диплом зі словами Катерини Андріївни Волянської  «СВІТЛИМ ГОЛОВАМ - СВІТЛУ МУДРІСТЬ».

2.5. Під час проведення конкурсу обов’язковим атрибутом є портативний водяно-енергетичний фонтан «Витри Беньки», у якому використовується скульптурна композиція трагічної жаби з праскою на голові. Фонтан працює від відкриття конкурсу до оприлюднення його результатів.

2.6. Організаторами конкурсу є:

- Благодійна організація «Василя Купала»

- Громадська організація «Фонд підтримки театру»

- Молодіжний розважальний комплекс «Центр»

2.7. Партнери організації конкурсу:

- Згідно угод укладених з благодійною організацією «Василя Купала» для проведення конкурсу в поточному році.

2.8. До організації конкурсу не залучаються політичні партії.

2.9. Вирішення поточних організаційних питань бере на себе благодійна організація «Василя Купала», яка не має права втручатися до роботи конкурсного журі та впливати на оцінку конкурсних виступів.

2.10. Адреси організаторів конкурсу:

- Благодійна організація «Василя Купала» 55026, Миколаївська область, Арбузинський район, с.Новогригорівка, Леніна, 10.

- Громадська організація «Фонд підтримки театру», Миколаївська область, Арбузинський район, с. Семенівка.

- Молодіжний розважальний комплекс «Центр», Миколаївська область, смт.Арбузинка, пл..Центральна.

 

3. Терміни проведення конкурсу

3.1. Конкурс «Василя Купала» проводиться щорічно в червні-липні на територіях громад,  що укладають угоду на проведення цього конкурсу з благодійною організацією «Василя Купала» і затверджують проведення цього заходу органами місцевого самоврядування.

3.2. Початок реєстрації учасників, конкурсного перегляду та оприлюднення результатів визначає благодійна організація «Василя Купала» на створених нею інформаційних Інтернет ресурсах.

 

4. Умови участі в конкурсі «Василя Купала»

 

4.1. Участь в конкурсі можуть взяти автори та виконавці гумористичних мініатюр будь-якого віку та статі,  мешканці Арбузинського району, гості з інших регіонів України та інших держав, які зареєструвалися учасником конкурсу і отримали порядковий номер виступу. Учасники віком до 16 років зобов’язані прибувати на конкурс у супроводі батьків або осіб, які їх заміняють.

4.2. Гумористичною мініатюрою, яка буде оцінюватися конкурсним журі, вважається виступ на сцені до 10 хвилин, виконаний одноосібно, дуетом або ж колективом у формі вірша, байки, монологу, діалогу, сценки, пісні, танцю, циркового трюку, фокусу, комічної пародії, клоунади, пантоміми, уривку п’єси тощо, поєднання в єдину композицію різних форм, з використанням лялькової чи театральної атрибутики, а також інших оригінальних прийомів гумористичного жанру. Авторське право на виконання таких мініатюр повинно бути узгоджене між учасниками конкурсу і авторами, за виключенням класичних творів широковідомих митців української літератури, музики, театру і кіно, які являють собою основу популяризації української культури.

4.3. Автор та причетні до створення мініатюри особи вказуються у заяві при реєстрації учасника конкурсу.

4.4. Мова виступу учасника - українська, або інша у зрозумілій для українського глядача трансформації, з використанням альтернативних смислових засобів дійства.

 

5. Підведення підсумків конкурсу

 

5.1. Для оцінки виступів учасників конкурсу благодійна організація «Василя Купала» формує журі. Участь у роботі журі є безоплатною і виконується на громадських засадах.

5.2. Оцінка виступів учасників проводиться журі в номінаціях:

-Автор-виконавець літературної мініатюри (вірші, розповіді, анекдоти, уривки творів, інше);

-Автор-виконавець музичних мініатюр (пісня, танець, інструментальна композиція, інше);

-Автор-виконавець естрадно-циркових мініатюр (фокуси, акробатика, клоунада, дресирування, інше);

-Автор-виконавець пародій (літературна, музична, мімічна, тощо).

 

5.3. Журі визначає 10 переможців, які займають перше місце у відповідній номінації і присуджує їм нагороду «Срібний ґудзик».

5.4. У конкурсі передбачено головний приз - гран-прі "Золотий ґудзик". Журі визначає володаря гран-прі за критеріями:

1. Майстерність виконання мініатюри;

2. Оригінальність і авторська обробка;

3. Сучасність та актуальність теми.

5.5. Журі має право зупинити виступ або виключити з конкурсу учасника, який порушує правила проведення конкурсу, не відповідає художньо-естетичним нормам даного жанру, або затягує час виступу через низький рівень виконання.

 

6. Нагородження переможців

 

6.1. Всі учасники отримують дипломи учасників конкурсу "Василя Купала".

6.2. Нагородження учасників та переможців відбувається після завершення конкурсного перегляду.

 

7. Висвітлення конкурсу


7.1. Офіційна інформація про конкурс та висвітлення його результатів  відбувається на шпальтах районної газети «Нове життя», інтернетресурсах благодійної організації «Василя Купала». Обновлен 16 июн 2013. Создан 29 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Украина онлайн